Via het project ‘Leren leren’ proberen wij onze eerstejaarsleerlingen te helpen bij een juiste studiemethode en -planning.

Wij trachten onze leerlingen aan te sporen om goed en regelmatig te studeren. Wie dat doet, wordt ook beloond via ons evaluatiesysteem: de helft van de punten op dagelijks werk, de andere helft op examens (in de eerste graad, en in de tweede en derde graad BSO). Wij zijn ervan overtuigd dat een juiste en – vooral – een permanente studie-inzet goede waarborgen biedt voor verdere studies in het hoger onderwijs.

Wij zijn niet altijd expliciet met de leerstof bezig, ook de persoonlijke groei van de jongeren behoort tot onze dagelijkse zorg. In het bijzonder komt deze persoonlijkheidsvorming aan bod tijdens:

- de onthaaldagen in de eerste jaren

- de uitstap naar Lille in de vierde jaren, en naar Parijs in de vijfde jaren

- de eindejaarsreis (bv. Barcelona, Lissabon)

- de Doe-dag en het free podium

- de klasdagen in 4e en 5e jaren jaren

- het tweejaarlijkse schooltoneel

- de excursies, toneel-en filmbezoeken

- de projectdagen

- sportieve ontmoetingen met andere scholen op woensdagmiddag

- de momenten waarop de leerlingen zelf activiteiten organiseren

Handboeken worden in de school gehuurd; je moet zelf niet op zoek gaan in allerlei boekhandels. Op de eerste schooldag ligt alles voor je klaar.

Modern uitgeruste lokalen voor informatica, kantoor, wetenschappen, voeding, kleding, etalage, techniek en lichamelijke opvoeding.

De openbare vervoersmaatschappij De Lijn verzorgt het volledige leerlingenvervoer. Vanuit alle omringende gemeenten en woonkernen is het Stella Matutina-Instituut vlot bereikbaar, en dit met het voordelige abonnement voor jongeren: de Buzzy Pass.


slideshow-rugzak-gang slideshow-speelplaats